Chraňte lední medvědy aneb Třídění odpadu je samosebou!

Víte, že když důsledně třídíte odpad, chráníte tím lední medvědy? Zamezujete tak dalšímu rozvoji globálnímu oteplování, které způsobuje tání ledových ker, po nichž se medvědi vydávají za potravou. Právě na to upozorňuje zábavně vzdělávací web samosebou.cz, který hravou formou zvyšuje povědomí o významu třídění a recyklace odpadů.

 

Ledního medvěda si web samosebou.cz nevybral náhodou – právě lední medvědi jsou jedním z druhů, který je nejvíce postižen činností člověka a globálním oteplováním.

Že tříděním odpadů lze dopadům na životní prostředí významně zabránit, dokládá i odborná studie českých vědců. Její výsledky ukazují, že třídění a recyklace odpadů představuje vysokou úsporu energie a produkce skleníkových plynů.

Díky snaze “třídičů” se u nás jen za posledních 12 let recyklovalo tolik obalového odpadu, kolik představuje polovina hory Říp. Tříděním odpadů se navíc výrazně šetří místo na skládkách – ročně takto zachráníme 23 čtverečních kilometrů přírody.

 

 

Zábavné hry, videa a kalkulačka

Jako poděkování všem, kteří třídí, vzniklo zábavné video, ve kterém lední medvěd ukáže svou vděčnost českému polárníkovi (viz zde).

Na stránce samosebou.cz také najdete zábavné hry, které zaujmou už svým názvem – např. Popelářská maturita nebo Ekontíci.

Mimo to si nyní na webu samosebou.cz můžete vyzkoušet i interaktivní kalkulačku, která vám za pomoci ledního medvěda spočítá, kolik vytřídíte odpadu. Stačí, když v kalkulačce na jednotlivých řádcích označíte, kolik odpadu jste schopni vytřídit. Doplňkem tohoto interaktivního prvku jsou reakce medvěda na váš finální výsledek, který vás určitě pobaví.

Ačkoliv Češi jsou, co se třídění odpadu týče, jedním z nejpoctivějších národů v Evropě, stále je co zlepšovat. Jak je patrné, má to opravdu smysl!

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *