Kosí pár zahnízdil v plzeňském hobbymarketu

Nevšední místo na zahnízdění si vybral pár kosů v Plzni na Borech. Hnízdo si postavili v hobbymarketu, přímo uprostřed stojanu s okrasnými květinami. Plzeňskou záchrannou stanici živočichů na něj upozornili zaměstnanci obchodu. Hnízdo se dvěma vajíčky původně chtěli přesunout na bezpečnější místo, ale nakonec to dopadlo úplně jinak.

 

Zaměstnanci si nejdříve mysleli, že hnízdo i se sedící samicí přivezl dodavatel s květináči. Nakonec se ale ukázalo, že k hnízdu létá i samec, takže místo ve venkovní části hobbymarketu si kosí rodiče k zahnízdění vybrali sami.

Podle Karla Makoně ze ZSŽ v Plzni jde o relativně klidné místo, a tak po dohodě se zaměstnanci obchodu zůstane hnízdo tam, kde je, aby ptáci mohli v klidu vyvést mladé.

“Až budou vajíčka čtyři, sedne na ně samice pevně a počítám, že tak dva týdny je bude vytrvale zahřívat, až se z nich vyklubou mláďata. To pak bude tak další tři týdny na prodejně živo, ale ani to by neměl být žádný problém jak pro zákazníky, tak kosáky,” říká Karel Makoň.

 

 

Regál je označen cedulemi

V neposlední řadě také pochválil zaměstnance obchodu, že se ke hnízdícímu páru zachovali citlivě a ochotně jej nechají vyvést mladé. “Jsem rád, že se podařilo domluvit s vedením prodejny, a že hnízdo i s vajíčky může na místě i v regálu zůstat tak, jak je. Místo s hnízdem bylo pro jistotu označeno i informačními tabulkami a věřím, že zákazníci ocení citlivý a tolerantní přístup nákupního centra. – V nejhorším si ten kontejner keříků po vyhnízdění koupím já sám,” dodal Karel Makoň.

 

Foto: DES OP

 

3 comments for “Kosí pár zahnízdil v plzeňském hobbymarketu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *