Čínská elita má tygří maso jako delikatesu

Poněkud zvrácenou zábavu a gurmánské zážitky si dopřávají bohatí Číňané na jihu země. Při společenských událostech se zde před zraky diváků zabíjejí a porcují tygři, a následně se z jejich masa připravují lahůdky pro mlsné jazyky podnikatelů a vládních představitelů. S odvoláním na čínská média o tom informoval zpravodajský server France24.

 

Reportáž o zabitém a rozporcovaném tygrovi odvysílal čínský televizní kanál TVS. Jednalo se údajně o dva roky starou, tajně pořízenou nahrávku z večírku, která zachycuje tygra v kleci, který byl před zraky diváků usmrcen elektrickým proudem, a následně rozporcován, aby jeho maso mohlo být připraveno pro hosty.

Televize nahrávku uveřejnila v době, kdy policie z provincie Kuang-tung zadržela 15členný gang, jehož členové jsou podezřelí ze zabití nejméně 10 tygrů, kteří měli být propašováni do Číny a Vietnamu.

 

 

Tygří kosti jsou přísadou v tradiční medicíně

Na Čínském černém trhu jsou také velmi ceněné tygří kosti. Za kilogram překupníci mohou dostat kolem 4000 jüanů (asi 44000 korun). Kilogram tygřího masa se prodává za 1000 jüanů (v přepočtu za 3300 korun).

Zatímco maso je lahůdkou pro čínskou elitu, rozemleté kosti jsou podle zdejší tradiční medicíny vynikajícím lékem na kloubní onemocnění. Bohatí si prášek z tygřích kostí například přidávají do alkoholických nápojů nebo si jej dávají jako ceněný dar.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *