Chudé děti z Paraguaye hrají na nástroje z odpadků (VIDEO v příspěvku)

Cautera (Paraguay) – Vyrostly v chudobě, obklopeny odpadky a hrozbou, že se jednou, stejně jako řada jejich vrstevníků, svezou na vlně zločinu. Díky sociálnímu pracovníkovi a amatérskému kytaristovi Faviovi Chávezovi ale děti z Cautery našly oporu v hudbě – a ke koncertování jim stačí hudební nástroje z recyklovaných materiálů. Nyní je navíc čeká turné s Metallicou.

 

Kvalitní hudební nástroje by si dovolit nemohly – často stojí víc než příbytky, ve kterých žijí. Takové housle z nádoby od malby a hliníkové desky nebo saxofon z vlnitého plechu a konzerv, které se povalují všude kolem, má ale nulovou tržní hodnotu a přitom hraje stejně dobře jako kvalitní nástroj.

Přesto, že před příchodem Favia Cháveze řada z těchto dětí žádný hudební nástroj ani neviděla, nyní jsou z nich skvělí hudebníci, kteří ohromují posluchače po celém světě.

 

 

 

Na prestižní scény jim pomůže Metallica

Orchestr s houslemi, violoncelly, kytarami a kontrabasy z odpadků už od roku 2002 objíždí Jižní Ameriku, USA i Evropu s repertoárem, který obsáhne vše od Mozarta, před Edith Piaf, až po Beatles.

Tak si jich všimla i heavymetalová skupina Metallica, která jim otevřela cestu na prestižní scény v Sao Paulu, Buenos Aires či Bogotě. Na konci letošního března mladý orchestr spolu s Metallicou čeká velké turné.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *