Tygřice ze Zoo Brno dostane nového partnera. Zoo po čtyřech neúspěších doufá v úspěch

Satu, tygřice sumaterská z brněnské zoo, v březnu oslaví desáté narozeniny a je podle chovatelů v nejlepší fyzické kondici pro mateřství. Sehnali jí proto nového partnera. Doufají jen, že se tygřici se samcem podaří dát dohromady – její předchozí partnerství nedopadla dobře a v jednom případě dokonce samec po napadení samicí uhynul.

 

Nový, v pořadí už pátý nápadník pro Satu by měl přicestovat 18. března z Varšavy. Půjde o dvouletého samce tygra sumaterského. Chovatelé doufají, že všechno proběhne bez komplikací, protože tygří námluvy jsou poměrně ‘tvrdé’ a z předchozích let mají i špatné zkušenosti.

 

 

První partner Satu po napadení uhynul

Satu je dominantní a samci to s ní nemají vůbec lehké. Samci Dickovi, který se s ní před lety pokoušel spářit, zpřelámala pažní kost a tygr na následky zranění uhynul. Dickův bratr Kampar následně Satu odmítnul, a tak mu chovatelé odebrali a zamrazili sperma, kterým tygřici do budoucna chtějí oplodnit – s tím ale zatím vyčkávají a chtějí zkusit, jestli vše půjde přirozenou cestou.

Satu měla možnost se po Dickovi a Kamparovi pářit ještě se dvěma samci, ale třetí Dustin u ní neuspěl a po spáření se čtvrtým samcem Duem, kterého chovatelé nechali přivézt až z Maďarska, Satu nezabřezla.

Chovatelé proto doufají, že páté tygří námluvy dopadnou lépe – tygři sumaterští jsou velmi vzácní a kdyby Satu přivedla na svět mláďata, byl by to obrovský úspěch. Satu je podle chovatelů navíc geneticky ‘čistá’, takže by její mláďata měla pro budoucí chovný program velký potenciál.

 

Foto: Tony Hisgett, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *