Fany: I herky mají své dny

Stejně jako farmářka. Ani jsem si po zkouškovém nestačila vydechnout a je tu další semestr. Naštěstí jsme se přesunuli od anatomie k chovu a od přípravy půdy pro setí k pěstování konkrétních plodin. Zato se zvířaty je pořád něco. Koně jsou sice naštěstí zdraví, ale neuplyne týden, aby hospodář neřešil problémy s kravami, od poporodních komplikací po podezření na spolknutý hřebík. Navíc, zcela dle Murhyho zákonů, k podobným situacím nejčastěji dochází o víkendu, kdy v dosahu není ani jeden veterinář.

 

Koně mi nedostatek chorv bohatě vynahrazují dostatkem energie. Zrovna minulou neděli, kterou jsem si chtěla po sobotním celodenním vysedávání v lavici pořádně užít, mne vytáčeli tak, že už dopoledne jsem jich měla plné zuby. Někdy je zkrátka každý ještě protivnější, než normálně.

 

 

Radost mi dělá jarní počasí. I koníci usoudili, že zima je definitivně pryč, a pomalu začínají pouštět zimní srst. Doufám, že se ve svých prognózách nepletou. Já se v nouzi zahřeju péřovkou, čajem a brbláním na to, jaká je strašná zima, ale zvířatům nový kožíšek nenaroste.V pátek bylo Valentýna. Už slyším ty komentáře na “komerční americký svátek”. Podle mne je ale každý den, kdy máte šanci na nějaký benefit, dobrý. Můj benefit vypadal tak, že jsem ráno opusinkovala Tibiho (na čumáku), který se mne na oplátku nepokusil hryznout. Chápu, že koňovi nevysvětlím, aby mi přinesl v zubech kytku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *