Biatlonista Michal Šlesingr upozorňuje na týrání zvířat kvůli olympiádě v Soči

Podle Rusů to mají být nejlepší olympijské hry historie – bez ohledu na potlačování lidských práv v zemi a i s nezakrývaným vybíjením toulavých psů a koček v ulicích, o němž na svých stránkách píše i český biatlonista Michal Šlesingr.

 

Pro většinu sportovců jsou olympijské hry nejvyšší metou a odjíždějí na ně s posvátnou úctou a nadšením. Biatlonista Michal Šlesingr ale do Soči přijel s naprosto odlišnými pocity.

Sportovec, který (jako řada dalších osobností) kritizoval porušování lidských práv v Rusku, nyní jako jeden z mála upozornil i na zacházení se zvířaty.

“Pěkně se mi to příčí, a kdybych neměl nějakou zodpovědnost vůči týmu, českému biatlonu a rodině, možná bych tady ani nebyl,” píše český sportovec na svém blogu.

 

 

Začalo to převozem kosatek do delfinária

Michal Šlesingr se vůči pořadatelům 22. olympijských her vyhradil už před odjezdem do Soči, a to kvůli dvěma mláďatům kosatek, která, podle anglického listu The Mirror, nechali Rusové krutým způsobem ulovit a převézt do delfinária, kde se budou předvádět návštěvníkům.

“Vzhledem k tomu, jak silné jsou u kosatek emoce a jaký život v přírodě žijí, je pro mě nepředstavitelné, že je někdo schopen je odtrhnout od jejich rodin a zavřít do malého bazénu,” uvedl konsternovaný biatlonista. “Poté je stejně jako například delfíny nutit za několik mrtvých ryb předvádět divadlo pro nadšené publikum, které si vůbec neuvědomuje, co tato zvířata prožívají…”

 

Toulaví psi a kočky se v Soči likvidují jako paraziti

Další nepříjemné překvapení na Michala Šlesingera čekalo hned po příletu do Soči.

“Na letišti jsem si u parkoviště všiml policejní pochůzky se psem, kousek za nimi se poflakoval jeden volně pobíhající. Hned mi přišlo na mysl, jaké má štěstí, a v duchu jsem si přál, aby mu vydrželo. V Soči totiž ‘pro olympiádu’ padlo za oběť tisíce volně žijících psů a koček.”

Problém s toulavými psy a kočkami se v Rusku téměř neřeší. Odchyt psů a útulky pro zvířata tu de facto neexistují.

“V Rusku jsem už byl mnohokrát a vždy jsem si volně pobíhajících psů všiml. Nikdy mě to nijak nepřekvapilo a psi nikdy nebyli agresivní, spíš dost bázliví, protože už leccos zkusili a mnohdy musí snést i nějaký kopanec. To, jakým způsobem se v Soči rozhodli takových psů zbavit, mi jako člověku, který má dva psy doma, nahání husí kůži,” svěřil se dále Michal Šlesingr na svých stránkách slesingr.com.

 

 

Sportovec prý nechce hanit Rusko, ani jeho obyvatele

Za tyto výroky se však na biatlonistu snesla i vlna kritiky za to, že vyjadřuje negativní postoj k Rusku a Rusů. Proto Michal Šlesingr na blogu své výroky uvedl na pravou míru:

“To, že jsem nějakým způsobem poukázal na to, které události spojené s olympiádou mi vadí, neznamená, že jsem hned proti Rusům. Kdyby se ke mně doneslo to samé třeba o Německu, neměl bych problém o tom také napsat příspěvek,” dodal český sportovec.

 

Foto: wikipedia.org

 

2 comments for “Biatlonista Michal Šlesingr upozorňuje na týrání zvířat kvůli olympiádě v Soči

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *