Dva puštíci bělaví z pražské zoo pomohou při záchraně rakouského chovu

V Rakousku vymírají puštíci bělaví, a tak pražská zoologická zahrada vyslala dva samečky těchto vzácných sov do rakouské záchranné stanice Richard Faust Centre v Haringsee. Jedná se o geneticky velmi cenné jedince, kteří pomohou rozmnožit a sjednotit populace karpatského poddruhu puštíka bělavého.

 

Zoo Praha puštíky bělavé, jedny z našich největších sov, chová již několik let a stejně jako u dalších druhů sov (sýčků obecných či sov pálených) vypouštěla jejich mláďata do volné přírody. Na Šumavě díky tomu dnes žije na 20 párů těchto vzácných sov.

O totéž se nyní budou snažit v Rakousku. Samečci z Prahy zůstanou v chovu a jejich mláďata budou vypouštěna do přírody. A vypadá to, že jejich první potomci na sebe nenechají dlouho čekat.

 

 

Samečci si v Rakousku ihned našli partnerky

Puštíci byli do Rakouska dopraveni už minulý týden. Dobrá zpráva na sebe nenechala dlouho čekat – oba samečci i takto krátce po převozu našli zalíbení ve zdejších samičkách.

Partnerka jednoho ze samečků pochází ze slovinské divočiny a samička druhého je z Rakouska. Dá se tedy očekávat, že první mláďata ‘pražských’ puštíků by se mohla vylíhnout již za několik týdnů.

Foto: Wikipedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *