Valentýnská umisťovací výstava koček: I opuštěné kočky potřebují lásku

Občanské sdružení Kočičí domov Sluníčko v sobotu 8. února pořádá svou první umisťovací výstavu koček. Proběhne na pražském Chodově v Kulturním centru Zahrada mezi 10. a 17. hodinou. Zváni jsou nejen ti, kdo hledají spřízněnou kočičí duši, ale i ti, kteří chtějí pomoci útulkům pro kočky.

 

Umisťovací výstavy se zúčastní celkem 16 sdružení na ochranu koček z celé České republiky. O nový domov se bude ucházet asi stovka kočiček.

Organizátoři mimo to budou na výstavě také návštěvníky informovat, jak mohou pomoci opuštěným kočkám, které trvale žijí na ulici, nebo jaký význam mají v dnešní době kastrační programy.

 

 

Výtěžek ze vstupného pomůže útulkům

I když zrovna neuvažujete nad tím, že byste si pořídili kočičku z útulku, můžete akci navštívit. Vstupné je pouhých 35 korun a výtěžek z něj pomůže útulkům v péči o jejich čtyřnohé svěřence. Návštěvníci, kteří si některou z vystavených koček vyberou, uhradí náklady na její veterinární ošetření.

“Kočky z útulků a soukromých depozit nacházejí v těchto zařízeních nezbytnou péči,” uvádějí organizátoři. “Náklady na péči o nemocná zvířata ve větším množství jsou obrovské.” Vaše návštěva tak může opravdu pomoci.

 

Foto: Wikimedia

 

3 komentářů k “Valentýnská umisťovací výstava koček: I opuštěné kočky potřebují lásku

 1. Vlaštovka.info
  27.1.2014 at 11.35

 2. Mina
  29.1.2014 at 12.41

  Dobry den, mozna moje zprava vyzni ponekud podivne. Ale pred tremi tydny se nam ztratil kocourek a jeste se bohuzel nenasel, vyvesili jsme plakaty a vse mozne, ale zatim nic. Kocourek, ktereho mate zde na fotce s klubickem se az napadne podoba tomu nasemu. Chtela bychs e zeptat, zda je to jen ilustracni foto nebo zda je tento rozkosny tvorecek i mani v nekterem z vasich utulku? Dekuji moc.

  • Vlaštovka.info
   29.1.2014 at 13.03

   Dobrý den,
   jde pouze o ilustrační obrázek, který pochází z Wikimedia Commonst (viz zde).
   Pokud pátráte po kocourkovi, pak byste mohli zkusit např. službu Psího detektiva. Možná by Vám kocourka pomohli najít. Držím palce, aby se Vám v pořádku vrátil! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *