Kocourek s nohama do W se po čtyřech operacích učí chodit

Chicago – Tenhle kocourek se narodil s otočenýma zadníma nožkama, zdeformovanýma do písmene W. Nemohl se na ně ani postavit, natož chodit. Kdyby se nedostal do dobrých rukou, kdo ví, jak by to s ním dopadlo.

 

Roztomilé zrzavé koťátko se do chicagského útulku Tree House Humane Society dostalo podvyživené a s počínající infekcí dýchacích cest. Když navíc členové kočičího útulku viděli jeho zdeformované zadní tlapky, nedávali mu moc nadějí.

Kocourek byl ale bojovník, a tak dostal druhou šanci. Pojmenovali ho Stockings (česky punčochy) a ‘do parády’ si ho vzala veterinářka Lynda Ewald. Ta s ortopedem začala konzultovat možnosti, jak dát kocourkovy zadní tlapky do pořádku.

 

 

Po čtyřech operacích Stockings řádí jako drak

První operaci Stockings podstoupil v říjnu. Následovaly tři další, během nichž pobýval u veterinární laborantky, která se mu také stala novou paničkou. Postupně se zotavoval a dnes je z něj energické kotě, které běhá, skáče, hraje si a dělá všechno, co mohou dělat ostatní zdravá koťata.

Stockings měl štěstí v neštěstí. Narazil na lidi, kterým jeho další osud nebyl lhostejný, a zároveň našel nový domov na zbytek života. Nyní si tak může užívat pohyb, který mu zdeformované nožky předtím neumožňovaly, i láskyplnou náruč člověka.

 

 

Foto: treehouseanimals.org

 

1 comment for “Kocourek s nohama do W se po čtyřech operacích učí chodit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *