VIDEO: Jak zabavit kočky? Stačí papírová krabice

Kočky milují šplhání, lezení po výškách, a hlavně schovávačky. Taková obyčejná papírová krabice skýtá mnohá využití. Na velikosti nezáleží. Některé číče stačí krabice od sušenek nebo müsli, jiná si vystačí s krabičkou od sirek.

 

Velká krabice může posloužit jako pelíšek, stejně jako báječné místo ke hraní a průzkumu. Malá krabice (nebo krabička) je zase dobrá při hře zvané ‘kočka s myší’.

Ale i malou krabici lze využít jako pelíšek, a to i v případě koček poněkud ‘vzrostlých’. Důkazem toho je kočičí YouTube hvězda Maru, která ladnou šipkou skočí i do krabice od mléka – kulaté bříško jí přitom vůbec nevadí.

 

 

 

Proč kočky milují krabice?

Možná se vám zdá zvláštní, že kočky vyhledávají takto stísněné prostory. Nejde ale o žádnou poruchu osobnosti, je to přirozené chování těchto malých šelmiček.

Odborníci to vysvětlují tím, že se kočka jako šelma má potřebu stále skrývat a vyhodnocovat situaci odněkud z úkrytu. Je tak navíc krytá před svými nepřáteli. Je tedy skutečně dobré kočce dopřát podobný úkryt. Jak ale dodávají odborníci, kočku časem stejný úkryt omrzí, a tak je dobré ho po nějaké době vyměnit.

Pokud tedy přinesete domů nový spotřebič, nemusíte hned házet krabici do tříděného odpadu. Můžete svou kočku nechat ji nějakou dobu využívat – bude příst blahem!

 

Foto: YouTube

 

1 comment for “VIDEO: Jak zabavit kočky? Stačí papírová krabice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *