FOTO: Zubožený pitbull přežil jen díky obětavé péči svého zachránce

Brazílie – Bylo to v září 2012, kdy Wilson Coutinho Martins, dnes známý zachránce zvířat, v lesích na okraji Rio de Janeria našel zuboženého a vyhublého pitbulla. Pes byl v tak hrozném stavu, že kdyby mu Wilson nepomohl, umíral by na místě dlouhou a bolestivou smrtí.

 

Když Wilson Daviho (jak psa pojmenoval) našel, vážil necelých 13 kilogramů a ukrýval se v přístřešku z kartonové krabice.

Jak se pes do lesa dostal a kdo mu takhle ublížil, to se už dnes nikdo nedozví.

Davi byl vystrašený a sotva stál. Choval se ale statečně – držel se z posledních sil na nohou a snažil se s Wilsonem spřátelit.

 

 

Davi měl velmi ošklivá zranění. Na zadní noze měl ránu, v níž bylo vidět obnaženou kost, a měl zakrvácené ucho. Z představy, co si pes musel vytrpět, naskakuje husí kůže.

Wilson Davimu poskytl veškerou péči. Léčba veškerých zranění trvala půl roku. Davi dostal několik transfuzí a antibiotika.

Dnes už je Davimu mnohem lépe a vypadá opravdu skvěle!

Moc rád si prý hraje.

A Wilsonovi je vděčný za to, že mu zachránil život.

Wilson Coutinho Martins zasvětil ochraně zvířat život. Nepomáhá pouze psům nebo kočkám, ale i koním, prasátkům a dalším druhům. Jeho láska ke zvířatům zkrátka nezná hranic. Proto se i mezi Brazilci stal doslova hrdinou.

 

Foto: Wilson Coutinho Martins, Facebook

 

2 comments for “FOTO: Zubožený pitbull přežil jen díky obětavé péči svého zachránce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *