Ztratil se vám pes nebo kočka? Pomůže vám psí detektiv

Smutek a zoufalství, které se člověka zmocní, když se ztratí jeho psí nebo kočičí kamarád, poznala spousta páníčků. Nová služba psího detektiva ale nyní v podobných situacích může pomoci mnoha lidem i jejich čtyřnohým přátelům.

 

Když zkontaktujete psího detektiva, je do systému vloženo místo, kde se zvíře ztratilo. V dané lokalitě je vytvořen několikakilometrový pátrací okruh. V jeho rámci detektiv kontaktuje útulky, veterináře, městskou policii a další organizace pomocí SMS či e-mailů, rozesílá fotografie a podrobnosti o ztraceném mazlíčkovi.

SMS upozornění může například přijít na mobil každému, kdo vstoupí do okruhu pátrání. Dotyčný pak v případě, že pejska nebo kočičku najde, může kontaktovat kompetentní organizaci.

 

 

Více příběhů se šťastným koncem

Zápis do databáze a základní služby jsou zdarma. Další služby pátracího systému, jako je rozesílání SMS nebo informace o pátrání skrze média, jsou zpoplatněny. Jak ale říkají majitelé, kteří díky psímu detektivovi opět našli svého mazlíčka, taková pomoc je k nezaplacení.

Tento projekt neziskové organizace je vůbec první svého druhu v Evropě. Po prvním měsíci testovacího provozu má služba psího detektiva 50procentní úspěšnost.

V České republice se denně ztratí odhadem 20 až 30 psů a koček. Služba psího detektiva může pomoci desítkám nešťastných páníčků, kteří by o svého kamaráda jinak nadobro přišli, i zvířatům, která se při ztrátě mnohdy ocitají i v ohrožení života.

 

Foto: Arantz, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *