Brňané na jaře budou vysazovat vánoční stromky z květináčů

Ekologické sdružení Veronica prodává v Brně stromky v květináčích, které zájemci budou moci na jaře vysadit v brněnských příměstských lesích. Akce se koná již po šestnácté a zájem o stromky je rok od roku vyšší.

 

Veronica se soustředí na prodej jedlí bělokorých, které byly v uplynulých letech na území České republiky téměř vykáceny. Vzhledem k tomu, že stromky do lesů vysadí asi třetina z lidí, kteří si jedličku koupí, se podařilo vysadit v brněnských příměstských lesích už přes dva tisíce stromků.

Jedličky v květináčích měří asi 1,5 metru a stojí 99 korun. Kupující ke každé sazenici dostane písemné pokyny, jak o stromek přes zimu pečovat. To, zdali se v na jaře připojí k těm, kteří svůj stromek vysadí do přírody, je pouze na něm.

 

 

Veronica se inspirovala Nizozemskem

Myšlenkou prodávat stromky v květináči a na jaře uspořádat jejich výsadbu se před lety ekologové inspirovali v Nizozemsku. A jak uvádějí, zájem o stromky rok od roku roste. Předpokládají, že do letošních Vánoc prodají přibližně 750 sazenic.

Jedle mohou zájemci zakoupit do 20. prosince, a to na šesti místech v Brně – například v Ekologické poradně Veronica v Panské ulici, v ekologické poradně Lipka v Lipové ulici nebo v sídle sdružení Rezekvítek v Kamenné ulici.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *