Stromeček pro psy v Praze 10 pomůže i opuštěným zvířatům

Pejskové z Prahy 10 budou mít i letos svůj vánoční stromek. Umístěn bude v oplocené části Heroldových sadů a už 18. prosince pod ním hafani i jejich páníčci najdou užitečné dárky. Zároveň proběhne i charitativní akce na pomoc pejskům a kočičkám z útulků.

 

Nadílka pro psy spojená s charitativní akcí proběhne ve středu 18. prosince mezi třináctou a osmnáctou hodinou. Pod stromečkem budou připraveny dárky pro pejsky a trocha osvěty pro páníčky.

“Na této akci bude k dispozici zdarma řada informačních materiálů – mapa životního prostředí Prahy 10 s využitelnými informacemi pro pejskaře, Desatero pejskaře desítky, plastové sáčky pro úklid psích exkrementů nebo takzvaný clipnex – kapesní sběrač psích exkrementů, který naše radnice občanům zdarma nabízí,” uvedl zástupce starosty Prahy 10 Vladimír Novák.

 

 

Nadílka i pro pejsky a kočičky z útulků

Souběžně s nadílkou pro psy z Prahy 10 bude probíhat i výběr ‘dárků’ pro opuštěná zvířata. Lidé mohou nosit konzervy, granule, deky a další věci, které většinou útulky pro péči o zvířata potřebují.

Donesené dárky budou předány do vybraných pražských útulků. Loni například směřovaly dárky pro psy do útulku v Modřanech a pro sdružení Dog Point v Michli a dárky pro kočky obdržel městský útulek v Dolních Měcholupech.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *