Děti v oddílu Správy NP České Švýcarsko vyrobily krmítka pro ptáky

Děti z oddílu Junior Ranger, vytvořeného při Správě národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě, vyrobily téměř 20 krmítek pro ptáky. U domovů mladých výrobců tak přezimující ptactvo vždy najde dostatek potravy, která jim pomůže přečkat zimu.

 

Děti z oddílu dostaly stavebnici, ze které za pomoci svých rodičů sestavily krmítka, která pak mohly umístit v blízkosti svých domovů. Během setkání v oddílu navíc zjistily, jak nejlépe krmítko umístit, aby jej ptactvo dobře našlo a nečelilo hrozbě útoku predátorů.

Dozvěděly se tak například, že na ptačí krmítko nepatří zbytky z kuchyně, ale ptáčci nepohrdnou v podstatě jakýmkoliv druhem zrní, jader a ovoce, nebo že krmítko na zahradě musí být umístěno alespoň 1,5 metru nad zemí a dva metry od nejbližšího stromu, ze kterého by na ně mohla třeba kočka.

 

 

Pomoci ptactvu může každý z nás

“Každý člověk může do určité míry pomoci udržet v naší krajině ptačí druhy, které jsou v souvislosti se změnami v jejím využívání i posunem našeho životního stylu od vesnického k městskému na ústupu, stačí v podstatě jen umístit krmítko na dobré místo a pak jej pravidelně doplňovat vhodným krmivem,” říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko, a dodává: “Odměnou za tuto pomoc jsou fascinující náhledy do pestrého ptačího světa i radost z pomoci živočichům, kteří v zimním období nacházejí potravu jen obtížně.”

 

Foto: HTO, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *