Leonardo DiCaprio věnoval peníze na ochranu nepálských tygrů

Americká filmová hvězda Leonardo DiCaprio věnoval prostřednictvím své nadace tři miliony dolarů na záchranu silně ohrožených nepálských tygrů. Peníze půjdou na projekt Světového fondu na ochranu přírody (WWF), který chce do roku 2022 zdvojnásobit počet tygrů v Nepálu.

 

Nepálští tygři, patřící k poddruhu Panthera tigris tigris, jsou ohroženi zejména ničením jejich přirozeného prostředí a pytláctvím. V současné době v Nepálu žije asi 3200 jedinců.

Leonardo DiCaprio, který se v rámci své nadace ochraně přírody a zvířat věnuje již dlouhá léta, na ochranu těchto kočkovitých šelem výrazně přispěl už dříve. V nepálském národním parku Terai Bardia svého času žilo posledních 18 tygrů, díky DiCapriově nadaci se jejich počet podařilo zvýšit na 50.

 

 

Při poslední aukci DiCaprio vydělal téměř 39 milionů dolarů

Nadace devětatřicetiletého Leonarda DiCapria, který se proslavil především svou rolí v Titaniku režiséra Jamese Camerona, vydělává peníze na ekologické projekty již od roku 1988, tedy přibližně od DiCapriových 12 let.

Letos na jaře nadace při dražbě, kterou DiCaprio pořádal ve spolupráci s aukční síní Christie’s, vydělala na realizaci ekologických projektů skoro 39 milionů dolarů. Tři miliony, které jdou na ochranu nepálských tygrů, jsou částí těchto peněz.

 

Foto: Siebbi, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *