Hledáte kočičí společnici? Možná si vyberete v Modřenech

V sobotu 30. listopadu pořádá občanské sdružení Šanta kočičí umisťovací výstavu opuštěných koček. Proběhne v Obchodním domě Prior na Sofijském náměstí v Praze Modřanech mezi 10. a 17. hodinou. Nový domov zde budou hledat kočky z útulků a ochranářských sdružení z Prahy a Středočeského kraje.

 

Výstava pomůže najít domov 120 opuštěným kočičkám. A jak doufají pořadatelé, bude také zdrojem materiálních darů, které jsou pro provoz útulků nezbytné. Akce tedy není určena pouze lidem, kteří si domů chtějí odnést kočičku, ale i těm, kteří chtějí svou návštěvou přispět na péči o kočky v útulku.

Z toho důvodu je zavedeno vstupné 30 korun. Dobrovolníci také mohou přinést nějaké věcné dary – krmení, stelivo, škrabadla a podobně. Výtěžek z akce a dary poslouží k péči o kočky, které se (například ze zdravotních důvodů) nebudou moci výstavy zúčastnit a budou v útulcích dál čekat na své páníčky.

 

 

Zájemci si kočičku mohou hned odnést

Pořadatelé doufají, že prostřednictvím výstavy nový domov najde co nejvíce kočiček. “Pokud se rozhodnete si některou z koček osvojit, můžete si ji vzít rovnou domů. Stačí podepsat předávací protokol a zaplatit poplatek za vakcinaci, případně kastraci,” uvádí Jana Kohoutová ze sdružení Šanta kočičí.

Občanské sdružení Šanta kočičí vzniklo v roce 2006. Jeho cílem je pomáhat opuštěným kočkám a dlouhodobě zlepšovat situaci bezprizorních koček v Praze. Útulek v Modřanech vybudovali a provozují dobrovolníci. Má kapacitu 50 koček a je financován z darů a grantů a je řádně registrován a dozorován Městskou veterinární správou.

 

Foto: Loliloli, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *