V Indii vjel vlak do stáda slonů. Nestalo se to poprvé

sloni_indictiKalkata (Indie) – K závažné železniční nehodě došlo ve středu večer ve státě Bangla v Západním Bengálsku. Vlak při průjezdu lesem vjel do stáda slonů, kteří právě přecházeli přes koleje. Podle posledních informací nehodu nepřežilo sedm zvířat.

 

Podle zprávy, kterou přinesla agentura AP, vlak projížděl lesem 80kilometrovou rychlostí. Po střetu se stádem slonů bylo na místě mrtvých sedm slonů a minimálně 10 dalších mělo tak vážná zranění, že místní úřady nevyloučily nárůst počtu mrtvých chobotnatců.

 

 

Při podobných nehodách už zahynuly desítky slonů

Tento případ není v Indii zdaleka první, podobné nehody se zde stávají poměrně často. Například v Západním Bengálsku od roku 2004 na železnici zahynulo 50 slonů. K poslednímu vážnému střetu došlo v prosinci minulého roku, kdy vlak zabil pět slonů ve státě Urísa.

Ministr lesnictví ve státě Bangla Hiten Burman přitom uvedl, že železniční úřady ignorují žádosti ministerstva, aby při průjezdu lesů a národních parků, v nichž se sloni vyskytují, snížili rychlost vlaků. Podle ekologických aktivistů je navíc v tomto případě paradoxem, že indické železnice mají ve znaku slůně.

 

Foto: Vikram Gupchup, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *