Tip na vánoční dárek: Dárkový poukaz za záchranu kusu deštného pralesa


Umíte si představit originálnější vánoční dárek, než je záchrana kusu přírody a živočichů, kteří v ní žijí? Nejedná se o žádný vtip, ale o iniciativu českých ochránců přírody, kteří chtějí zachránit mizející deštný prales v Indonésii na Sumatře.

 

Na Sumatře vzniká první česká rezervace, jejímž cílem je nejen zachránit deštný prales jako takový, ale i zvířata v něm. Ta jsou ohrožována jak ztrátou svého přirozeného prostředí, tak i poptávkou na černém trhu.

“Prales je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, které den za dnem ztrácejí svůj prostor na úkor plantáží palem olejnatých a kaučukových plantáží.” vysvětlují členové občanského sdružení Prales dětem, kteří od roku 2009 zaštiťují český projekt Green Life v Indonésii. V jeho rámci vykupují od domorodců pozemky v pralesním údolí na hranicích s národním parkem Leuser. Tyto pozemky by jinak byly vykácené a osázené kaučukem.

 

 

Kupte dárkový poukaz a pomozte zachránit deštný prales


V roce 2012 o. s. Prales dětem získalo na 100 let do pronájmu 25 hektarů deštného pralesa. Tím se toto údolí stalo první českou soukromou rezervací v Indonésii.

“V současné době má naše rezervace celkovou rozlohu 27,1 hektarů. V těsné blízkosti rezervace je dnes k mání přibližně dalších 18 hektarů, v plánu je však rozšíření rezervace na 100 a více hektarů, které by se ještě daly zachránit a rozšířit tak útočiště zvířat, kterým den za dnem jejich domov mizí před očima,” uvádějí zástupci o. s. Prales dětem.

K tomu, aby mohlo sdružení vykoupit další pozemky, ale potřebuje peníze. Cena pozemků totiž stále roste. Důležitá je proto pomoc sponzorů.

Sponzorem se může stát kdokoliv, kdo chce přispět k záchraně kusu deštného pralesa. Jednotlivci i firmy mohou podepsat smlouvu s o. s. Prales dětem a získat za svůj sponzorský dar certifikát.

Dárkový poukaz Green Life za pár set korun pomůže k záchraně významného kusu deštného pralesa a zároveň může být originálním dárkem pro někoho blízkého.

Více informací na webu pralesdetem.cz.

 

Foto: en.wikipedia.org, adventure-leuser.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *