Nesouhlasíte s nošením kožešin? Vyjádřete svůj názor během Dne bez kožešin


V rámci Světového dne bez kožešin, který letos připadá na pátek 29. listopadu, pořádá organizace Svoboda zvířat v Praze akci na protest proti chovu kožešinových zvířat a výrobě a nošení oblečení z kožešin. Zúčastnit se může kdokoliv, kdo s ochránci zvířat tento názor sdílí. Vítána je i výpomoc dobrovolníků.

 

V pátek 29. listopadu Svoboda zvířat pořádá v Praze protestní průvod, který začne v 15.30 na náměstí Republiky. Již od 12:00 zde bude umístěn informační stánek, na němž budou zástupci Svobody zvířat rozdávat letáčky a nabízet k podpisu petici proti chovu kožešinových zvířat.

Svoboda zvířat zároveň uvítá aktivní zapojení dobrovolníků. “Konkrétně se můžete zapojit do rozdávání letáčků a oslovování kolemjdoucích s nabídkou podpisu petice za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat, a to jak u infostánku, tak v průběhu protestního pochodu. Uvítáme samozřejmě i pomoc na infostánku mezi 11. a 18. hodinou,” upřesňují organizátoři.

Zájemci o výpomoc se mohou hlásit na e-mailové adrese lucie.moravcova@svobodazvirat.cz.

 

 

Světový den bez kožešin má kořeny v USA

Oděvy z kožešin se nenosí pouze v nepříznivých přírodních podmínkách. Dnes už je to spíše otázka módy a prestiže. Lidé, kteří takové oblečení nosí, buď nevědí, nebo nechtějí vědět, že kožešinová zvířata jsou často chovaná ve velmi krutých podmínkách.

Na tuto skutečnost se ochránci zvířat pokusili poprvé veřejně upozornit V USA v roce 1985. První protest proti kožešinám se uskutečnil před obchodním domem Macy´s v New Yorku a Sacramentu v pátek po Dni díkůvzdáni – v den, kdy mnoho Američanů vyráží na vánoční nákupy. Od té doby se demonstrace rozšířily do řady dalších zemí a první pátek po dni díkůvzdání se stal Světovým dnem bez kožešin.

Česká organizace Svoboda zvířat v tento den organizuje akce pro veřejnost již od roku 2009:

 

Foto: wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *