Trojčata bílých tygrů z liberecké zoo už nejsou pohromadě

Sameček Liam, jeden z trojčat bílých tygrů, opustil minulý týden své sourozence a z liberecké zoo se přestěhoval do litevské Klajpedy. Další dvě tygřata se zřejmě do konce letošního roku také odstěhují, protože chovatelé se chtějí na jaře pokusit o další mláďata.

 

Tři mláďata bílých tygrů se v Zoo Liberec narodila loni v létě a ihned se stala velkým lákadlem pro návštěvníky. Liberecká zoo už ale byla trojčatům příliš malá, a tak jim chovatelé hledají nové zázemí. Na jaře příštího roku by se navíc zoo chtěla pokusit o další mláďata, a tak je nejvyšší čas, aby trojčata šla svou cestou.

Jako první zoo opustil sameček Liam, na kterého už v litevské Klajpedě čekaly tři sličné samičky, s nimiž do budoucna založí novou generaci. Zbylá dvě mláďata, Gaia a Sambur, by společně měla odejít nejpozději do začátku prosince. Kam přesně, to zatím liberecká zoologická zahrada neupřesnila.

 

 

Bílí tygři jsou lákadlo pro návštěvníky

Bílí tygři patří k nejvzácnějším šelmám, nejedná se ale o samostatný druh, nýbrž o hříčku přírody – albína tygra indického. Ve volné přírodě už patrně nežijí, protože jejich zbarvení jim snižuje schopnost přežít.

Několik desítek jedinců žije jen v zoologických zahradách. Ani ti však nemají z chovného hlediska velký význam. Zahrady je chovají spíše jen proto, že lákají návštěvníky a sponzory.

To se ostatně potvrdilo i v Liberci. Zatímco před narozením mláďat se Zoo Liberec potýkala s meziročním propadem návštěvnosti o 10 tisíc lidí, po narození tygřat přišlo o 22 tisíc lidí více.

 

Foto: Abd1997, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *