FANY: 8.10.2013: Když se ochladí

Poslední zářijový týden se farmářka “ulejvala” na služební cestě v zahraničí. Po návratu do mateřské kotliny mrznu. V cizině bylo 25°C a celé dny svítilo slunce. Podzim, devět ráno, a já jsem se opékala na venkovní terase u snídaně. Jaký rozdíl oproti první půlce září v Čechách, kdy skoro denně pršelo a já neustále mokla… a jaký rozdíl oproti začátku října, který sice byl slunečný, ale zato pěkně studený.

 

Koním to ale na energii neubírá, naopak. O psu nemluvě. S příchodem studené fronty ožívají všichni. A nahromaděná energie musí samozřejmě ven. Trochu jsem se obávala, co všechno se nahromadí po dobu mé nepřítomnosti. Naštěstí to  vypadá, že se zvětšila jen hromada chlévské mrvy, nikoliv koňotemperament. I když… Kinor coby důchodce má opět chuť lítat a vyhazovat. Tibimu se také šlape o poznání lépe. A se psem není k vydržení. Bestie už zase začala zakusovat drůbež. Hospodářka Bohunka mi minulý týden pohrozila, že jestli najde nohama nahoru i svého chovného kačera z Německa, tak mi psa naloží do kufru (auta) a můžu si ji (Krejzu, ne Bohunku) odvézt. Ale jinak si všichni užíváme hezkých dnů. Posuďte sami.

 

 

To je pohled ze dveří vedoucích do koňského výběhu. Šla jsem si vyfotit herky. Zanedlouho se mi mezi nohy přimotala Krejzina a poté se přišly podívat i pomořanské husy.

Ale jednoznačně nejlepší záběry mám z tradičního Gitina koupání po vyjížďce. Kobyla miluje válení v bahně stejně, jako já drbání na zádech, jenže na rozdíl od Gity já potřebuju drbače, který samozřejmě není k mání.

Na snímek vpravo jsem obzvlášť hrdá. Je těžké uvěřit, že to fotil naprostý amatér, byť s dobrým foťákem v ruce. Chtěla jsem záběrů udělat víc, ale bohužel mi před objektiv vlezl Tibi a bylo po focení, protože valach má fakt tlusté sklo. A než jsem se stihla přemístit, zaostřit a tak, byla kobyla na nohou a pes pryč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *