Hodonínská zoo je první v ČR, která bude chovat bílé lvy

Hodonín – Jedinou zahradou v České republice, která chová jihoafrické lvy, jimž se pro jejich světlou srst říká ‘bílí’, je zoologická zahrada v Hodoníně. Chovný pár lvů získala teprve nedávno. Mláďata by mohli odchovat do dvou let.

 

Nejedná se zatím o chovný pár v pravém smyslu slova. Jsou to zatím ještě lvíčata a mláďata budou mít nejdříve za dva roky.

Oba lvíčci jsou v zoo teprve krátce. Nejdelší cestu do Hodonína vážil desetiměsíční samec, který pochází z Jihoafrické republiky. O měsíc starší partnerku mu chovatelé přivezli teprve před dvěma týdny z polské safari Borysew.

Lví slečna během transportu utrpěla pár odřenin. Nejedná se ale o nic vážného, oděrky se rychle hojí.

 

 

Při seznámení si dali pár facek

Budoucí partneři si na sebe nejprve museli zvykat. První dny proto bydleli odděleně v sousedních expozicích a viděli se jen přes mříž. K sobě je chovatelé pustili před týdnem, a to hned padlo prvních pár facek – kvůli kosti.

“Když chovatelé otevřeli takzvaný šubr, mláďata si šla naproti a setkala se v ubikaci lvíčka. Jakmile tam ale lví holka spatřila ohlodanou kost po lvíčkově večeři, vrhla se na ni a na svého nového partnera se zle obořila. Tak, že skončil pod palandou. Odveta však na sebe nenechala dlouho čekat. Když byl pár po chvíli vypuštěn do výběhu a samička to opět na samečka zkoušela, ten ji s chutí propleskl. Tím ale veškeré incidenty skončily,” popsala Bohumila Mikulcová z hodonínské zoo.

 

Lvice dostane jméno na jaře

Lvíček už má i jméno – Samba. Zoo původně chtěla vyhlásit soutěž na jméno pro lvíčka, protože se však stal maskotem jedné z kampaní zahrady, musel být pojmenován dřív.

Lví slečna zatím jméno nemá. Vedení zoo předpokládá, že jí ho vyberou děti u příležitosti slavnostního uvítání lvíčat, které se uskuteční příští rok na jaře.

Fotografie lvíčat naleznete na stránkách Zoo Hodonín.

 

Foto: Godot13, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *