ČSOP hledá dobrovolníky na záchranu škeblí v pražské Troje

Praha – Český svaz ochránců přírody (ČSOP) hledá na pondělí 7. října a úterý 8. října dobrovolníky, kteří by přišli pomoci se sběrem škeblí v řece mezi Štvanicí a Trojou. V noci na pondělí zde totiž dojde k plánovanému snížení hladiny Vltavy a vodní živočichové budou potřebovat přenést do vody.

 

“V pondělí a úterý budeme potřebovat ideálně 100 dobrovolníků, kteří z bláta škeble posbírají a přenesou do vody. Zřejmě nepůjde jen o škeble říční, ale v menším množství i jiné měkkýše a také uvízlé ryby,” píší členové ČSOP na svém webu.

Ochránci předpokládají, že populaci škeblí jarní povodeň nijak neuškodila, a tak odhadují jejich počty na desetitisíce. V této oblasti se rovněž hojně vyskytuje rak pruhovaný a další vodní živočichové, kteří budou potřebovat přenést do vody. Dobrovolných pomocníků proto bude potřeba opravdu hodně.

 

 

Holínky a kbelíky s sebou

“Pokud kdokoliv může pomoci, stačí, když v uvedené dny přijde k řece mezi Štvanicí a Trojou a vše živé, co objeví v bahně, odnese na kraj do vody,” dodávají členové ČSOP, které také bude zajímat přibližný počet zachráněných živočichů.

Každý dobrovolník by se v nejlepším případě měl předem spojit s ČSOP, kde mu poskytnou bližší informace a aby mohli akci lépe koordinovat, například vysílat dobrovolníky na místa, kde jich bude nejvíce zapotřebí.

Další podrobnosti a kontakt najdete zde.

 

Foto: cs.wikipedia.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *