Festival ptactva: Vydejte se sledovat úchvatný fenomén ptačí migrace

Na první říjnový víkend již tradičně připadá evropský festival ptactva. Ne jinak tomu bude 5. a 6. října, kdy se na 41 místech po ČR mohou zájemci s profesionálními ornitology vydat do přírody, dozvědět se více o úžasném fenoménu ptačí migrace a podívat se zblízka například na kroužkování stěhovavých ptáků.

 

Festival ptactva pořádají ornitologové především pro veřejnost, aby lidem ukázali, jakým zázrakem ptačí migrace ve skutečnosti je. Vycházky do přírody jsou spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem. Účastníci získají mnoho zajímavých informací o jednotlivých druzích ptáků, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany.

Na řadě míst organizátoři navíc připravili mezi účastníky tolik oblíbenou ukázku odchytu a kroužkování ptáků. Pro děti jsou nachystané zábavné hry a kvízy s ptačí a ekologickou tematikou.

 

 

Najděte si místo vycházky nejblíže vašemu domovu

Festival ptactva čeští ornitologové pořádají už 20 let a jeho obliba rok od roku roste. Vůbec první vycházka do přírody za ptactvem se konala u příležitosti prvního celosvětového pozorování ptáků pořádaného ochranářskou organizací BirdLife International.

Pokud i vy chcete zažít jedinečnou atmosféru vycházky v rámci festivalu ptactva, najděte si na stránkách České společnosti ornitologické seznam vycházek v ČR, kde jistě najdete lokalitu vašemu domovu nejbližší.

 

Foto: TZ – DES OP

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *