Zábavná i poučná oslava Dne zvířat se v sobotu koná na Toulcově dvoře

Středisko ekologické výchovy hlavního města Prahy Toulcův dvůr zve všechny milovníky zvířat a rodiny s dětmi na velkou oslavu Mezinárodního dne zvířat. Ta proběhne již tuto sobotu 5. října. Těšit se můžete na bohatý program, oslavu 10. narozenin kravičky Jitky, křest jejího telátka a mnoho dalšího.

 

Program bude slavnostně zahájen už v 10 hodin, a to vernisáží výstavy “Pomáháme zvířatům”, která navazuje na stejnojmennou uměleckou soutěž pro děti. V té se letos sešlo přes 300 obrázků a kompozic od dětí z celé České republiky.

Pořadatelé návštěvníky lákají také na interaktivní hru “Jako prase v žitě“ a na oslavu 10. narozenin populární kravičky Jitky, spojenou se křtem jejího sedmého telátka.

Během dne se také předvedou policejní koně, své sportovní nadání ukáží domácí mazlíčci v ukázce králičího hopu a představí se děti na huculských koních v komponovaném vystoupení na letošní téma “Koně a muzikály”.

Zejména děti se mohou těšit na představení divadla Kasperle, tanec se psem a přednášku o plazech s ukázkami vybraných druhů. V programu nebude chybět koncert skupiny Alternativa. Součástí oslav je celá řada her, soutěží, výtvarných dílen a dalších aktivit pro celou rodinu.

 

 

Přijďte se bavit a dozvědět víc o životní pohodě zvířat!

“Při této akci chceme lidi nejen bavit, ale i poučit. Rádi bychom je vedli k větší zodpovědnosti ke zvířatům a k pochopení toho, že kvalita života je důležitá nejen pro člověka, ale stejnou měrou i pro zvířata,” říká Lenka Skoupá, koordinátorka oslav Dne zvířat.

Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr tak i touto akcí naplňuje své poslání. Dlouhodobě se totiž věnuje problematice ochrany zvířat a jejich welfare (životní pohody). Přednášky jsou na Toulcově dvoře nahrazovány interaktivními programy pro všechny věkové kategorie návštěvníků. Využívá se při nich nejen farma s příznačným názvem Noemova archa s původními českými plemeny hospodářských zvířat, ale i zookoutek s domácími mazlíčky. Ve spolupráci s dalšími organizacemi jsou připravovány i programy na ochranu volně žijících zvířat.

 

Autor: ing. Lenka Skoupá, ab
Foto: TZ toulcuvdvur.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *