Výtvarnou soutěž pro šikovné děti pořádá KRNAP

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) vyhlásila již 35. ročník výtvarné soutěže Krkonoše očima dětí. Obrázky ve třech tematických kategoriích mohou děti posílat do konce února 2014. Ta nejvydařenější díla budou vystavena v Krkonošském muzeu Správy KRNAP.

 

Účastníci od předškolního věku až do 15 let (a ve speciální kategorii bez omezení věku) se mohou zúčastnit ve třech kategoriích.

První je na téma ‘Lesní království’, v níž by soutěžící měli na obrázku zachytit, co se dá objevit v lese. V druhé kategorii s názvem ‘Síla rostlin’ by měla zachycovat tajemství a zvláštnosti říše rostlin. Třetí kategorie ‘Krkonoše očima dětí’ je volná a dává dětské fantazii naprostou svobodu.

 

 

Soutěž rozvíjí dětskou fantazii i vnímání krás přírody

Soutěž by měla pomoci šikovným dětem ukázat, jaký talent v nich dřímá, a zároveň pomoci jim k tomu, aby si uvědomili, jak je příroda krásná (hlavně ta krkonošská) a jakou širokou inspirací nabízí.

Účastníci (jednotlivci i školy) mohou své práce zasílat do konce února 2014 na adresu Správy KRNAP, na pracoviště environmentální výchovy a vzdělávání. Na vítěze čekají věcné ceny. Chvíle slávy si užijí i ti, jejichž díla budou před příštímí letními prázdninami vystavena v krkonošském muzeu.

Více o soutěži zde.

 

Foto: Dezidor

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *