Zájemci si mohou koupit stromek do přírodního bludiště v Novém Boru

V Novém Boru na Českolipsku vznikne přírodní bludiště. Z mladých stromků jej v bývalém letním kině v Horových sadech nechá vysázet radnice. Zájemci si na místě mohou koupit a zasadit vlastní stromek za 17 korun.

 

Letní kino v Horových sadech léta chátralo, ale v posledních letech se dočkalo pozitivních změn. Projekt na jeho obnovu, který stále probíhá, zahrnuje i vysázení přírodního bludiště, které velmi dobře zapadne do areálu Horových sadů, jež jsou krásným zeleným koutem Nového Boru.

Novoborští radní by do akce rádi zapojili jednotlivce i rodiny s dětmi. Každý si může koupit ‘ten svůj’ stromek do bludiště. K vysázení bludiště bude potřeba asi 400 stromků – po dohodě s dendrology radnice vybrala habr obecný.

 

 

Horovy sady už jsou zase plné života a kultury

Kromě stromového bludiště Horovy sady v budoucnu nabídnou i další kulturní vyžití. V rekonstruovaném amfiteátru budou, stejně jako už letos, probíhat divadelní vystoupení a koncerty a na jaře zde vznikne stálá expozice výtvarných děl zdejších sklářů.

Krom toho v sadech v rámci revitalizace už vznikla naučná stezka, která vede mezi desítkou unikátních dřevin, které v sadech rostou v okruhu asi 50 metrů.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *