Pomozte naplnit misky pejsků a kočiček v útulcích

V srpnu odstartovala a až do poloviny listopadu potrvá akce Pomozte naplnit misky v útulcích organizovaná Nadací na ochranu zvířat. Koupí konkrétní značky krmiva pro svého psa či kočku přispějete na nákup krmiva pro zvířata v útulcích. Patronkou kampaně je zpěvačka Marta Kubišová.

 

Projekt sází hlavně na majitele pejsků a kočiček. Ti totiž svým mazlíčkům kupují krmivo, jehož zakoupením na tuto kampaň až do 15. listopadu přispívají.

A jak vyplývá ze statistik, na pomoc opuštěným zvířatům ve velké míře přispívají lidé, kteří doma zvíře mají. Takových domácností je u nás odhadem 52 procent, z toho 29 procent obývají psi.

 

 

Pomoc potřebují tisíce zvířat

Jen v České republice poskytují útulky přístřeší sedmi tisícům opuštěných psů a koček. Řada z nich hospodaří doslova s každým gramem krmiva a každá taková akce je pro ně obrovským přínosem.

Nadace na ochranu zvířat pořádá tuto kampaň již od roku 2009. Minulý rok se díky ní podařilo do 31 vybraných útulků v České republice a (loni poprvé) také na Slovensku rozdat 49 tun krmiva, což je přibližně 250 tisíc misek.

Více informací o projektu naleznete na www.naplntemisky.cz.

 

Foto: Klearchos Kapoutsis, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *