Kvůli útokům lidí na zvířata používá jihlavská zoo kamerový systém

Dva zranění plameňáci a další incidenty donutily vedení zoologické zahrady v Jihlavě posílit bezpečnostní systém. Vybrané výběhy teď sledují kamery.

 

Před několika lety jihlavská zoo řešila případ, kdy někdo z návštěvníků zranil plameňáka, který musel být nakonec utracen. Nedávno zde uhynula samice plameňáka – jak ukázala pitva, podlehla zraněním po úderu tupým předmětem do hlavy.

Aby zoo zamezila dalším takovým nepříjemnostem, instalovala do výběhu plameňáků kamery. Od té doby se nic podobného nestalo.

 

 

S podobným chováním návštěvníků se nesetkávají jen v Zoo Jihlava

Zoo Jihlava se snaží ukázat zvířata návštěvníkům v co nejpřirozenějším prostředí, a proto příliš nepoužívá mříže. Někteří lidé si sem ale zřejmě chodí na zvířatech vybíjet agresi.

Proto musel být kamerový systém instalován kromě výběhu plameňáků i do několika dalších pavilonů. Kde kamery návštěvníky sledují, ale vedení zoologické zahrady upřesnit nechce.

Kvůli nevychovaným návštěvníkům už musela zavést kamerový systém i zoologická zahrada v Plzni. Vyskytlo se zde několik případů otrav zvířat, krádeže některých druhů živočichů a vykrádání pokladniček.

 

Foto: Wikimedia

 

1 komentář k “Kvůli útokům lidí na zvířata používá jihlavská zoo kamerový systém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *