Kvůli útokům lidí na zvířata používá jihlavská zoo kamerový systém

Dva zranění plameňáci a další incidenty donutily vedení zoologické zahrady v Jihlavě posílit bezpečnostní systém. Vybrané výběhy teď sledují kamery.

 

Před několika lety jihlavská zoo řešila případ, kdy někdo z návštěvníků zranil plameňáka, který musel být nakonec utracen. Nedávno zde uhynula samice plameňáka – jak ukázala pitva, podlehla zraněním po úderu tupým předmětem do hlavy.

Aby zoo zamezila dalším takovým nepříjemnostem, instalovala do výběhu plameňáků kamery. Od té doby se nic podobného nestalo.

 

 

S podobným chováním návštěvníků se nesetkávají jen v Zoo Jihlava

Zoo Jihlava se snaží ukázat zvířata návštěvníkům v co nejpřirozenějším prostředí, a proto příliš nepoužívá mříže. Někteří lidé si sem ale zřejmě chodí na zvířatech vybíjet agresi.

Proto musel být kamerový systém instalován kromě výběhu plameňáků i do několika dalších pavilonů. Kde kamery návštěvníky sledují, ale vedení zoologické zahrady upřesnit nechce.

Kvůli nevychovaným návštěvníkům už musela zavést kamerový systém i zoologická zahrada v Plzni. Vyskytlo se zde několik případů otrav zvířat, krádeže některých druhů živočichů a vykrádání pokladniček.

 

Foto: Wikimedia

 

1 komentář k “Kvůli útokům lidí na zvířata používá jihlavská zoo kamerový systém

  1. Tereza J.
    10.9.2013 at 9.48

    Takovéto jednání návštěvníků ZOO Jihlava naprosto nechápu.
    Jihlavská ZOO je jedna z mála kde mají lidé zvířata opravdu na dosah ruky. Byla by škoda, kdyby kvůli takovým “lidským bestiím” musela ZOO učinit opatření které by nás od zvířat odřízlo. Je úžasné když člověk přijde a může zvíře vidět z bezprostřední blízkosti, nový výběh pro žirafy, je toho skvělou ukázkou…Odnesli jsme z tohoto setkání naprosto úchvatný zážitek. Doufám, že už k podobným útokům nebude docházet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *