Vodicí a asistenční psi předvedli své umění na Psí louce v Libni

Na program se přišli podívat i handicapovaní klienti, kteří od o. s. Pes pro tebe už vodicí nebo asistenční pejsky mají. Sdružení s klienty udržuje kontakt a snaží se jim v případě problémů v soužití se psem pomoci.

Odpoledne 2. září mohli zájemci strávit v přítomnosti šikovných pejsků na Psí louce v pražské Libni. Vodicí a asistenční psi, kteří se na svou kariéru buď chystají, nebo už jsou v činné službě, ale i šikulové v agility, psí tanečníci a další svěřenci členů občanského sdružení Pes pro tebe se předvedli v plné parádě.

 

I když to zářiové odpoledne ničím nepřipomínalo letní den, cvičitelé, klienti o. s. Pes pro tebe a návštěvníci z řad veřejnosti se sešli, aby bez ohledu na počasí společně strávili několik příjemných chvil. Ty si užili hlavně psi, kteří si před zahájením programu mohli společně zadovádět.

 

 

Akce byla poděkováním MČ Praha 8 a nadaci Dobrý skutek

Akcí Den s o. s. Pes pro tebe chtěli organizátoři seznámit veřejnost s prací vodicích a asistenčních psů a předvést něco z dalších sportů, jako je tanec se psem, dog frisbee, obedience nebo agility, které si zájemci mohli také vyzkoušet.

Agility si mohli vyzkoušet i návštěvníci.

 

Zakladatelka o. s. Pes pro tebe Jitka Lebedová poděkovala MČ Praha 8, nadaci Dobrý skutek, která na výstavbu nového zázemí přispěla, a pak okomentovala ukázky výcviku vodicího psa.

Jak navíc uvedla zakladatelka sdružení Jitka Lebedová, jedním z cílů akce bylo poděkovat Městské části Praha 8, která organizaci Pes pro tebe vyšla vstříc, když hledala vhodný pozemek pro vybudování svého budoucího zázemí.

Jelikož se občanské sdružení primárně věnuje výcviku vodicích a asistenčních psů, bude toto zázemí sloužit především jako výcvikové středisko a místo pro setkávání s předvychovateli (tedy těmi, kteří se o štěňata starají před výcvikem) a handicapovanými klienty, s nimiž i po předání vodicího či asistenčního psa Pes pro tebe udržuje kontakt.

 

O budoucí vodicí a asistenční psy se od dvou do dvanácti měsíců věku starají předvychovatelé. Ti je učí základní poslušnosti, aby šli do výcviku připravení.

Pondělí 2. září ale nebylo posledním dnem, kdy se psi z o. s. Pes pro tebe na Psí louce proběhli. “Část louky budeme mít k dispozici třikrát týdně a po vybudování zázemí, na které stále hledáme prostředky, budou probíhat i kurzy pro veřejnost, výchova rodinného psa, klikr tréninky a semináře a také lekce agility. Z těchto prostředků se bude financovat nezisková činnost o. s. Pes Pro Tebe,” dodala Jitka Lebedová.

 

Psi práci milují

Akce nakonec ukázala, že práce, jako je pomoc postiženým lidem nebo cvičení poslušnosti, není pro psy žádný dril, ale příjemně strávený čas s páníčkem, který si umí opravdu užít. V době, kdy roste počet pejskařů, kterým miláčci kvůli nedůslednému vedení přerůstají přes hlavu, je to krásná ukázka toho, že společná práce je cestou k prohloubení vzájemného vztahu a způsobem, jak co nejlépe využít společně strávené chvíle.

 

Jessie s paničkou předvedly základy obedience (tzv. psího sportu v poslušnosti). Na Jessie bylo už před zahájením ukázky vidět, že se na práci těší a že je z cvičení nadšená.

 

Foto: ab, vlastovka.info

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *