Sezmante se, Plukovník Mňau, nejchlupatější kocour na světě

Rozčiluje vás někdy, kolik chlupů pustí váš čtyřnohý miláček? Buďte rádi, že doma nemáte kocoura, který bude zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejchlupatější kočka na světě. Jak říká panička kocoura, který se tímto titulem bude pyšnit, jeho chlupy jsou opravdu úplně všude.

 

Kocour jménem Colonel Meow (Plukovník Mňau) má chlupy dlouhé přibližně 23 centimetrů. Na vzorku deseti chlupů stanovili průměrnou délku Plukovníkovy srsti nezávisle na sobě tři veterináři.

Panička Anne Marie Aveyová říká, že srst jejího mazlíčka potřebuje opravdu velkou péči – je třeba ji pročesávat i třikrát týdně. A jen co odloží kartáč, už se chápe vysavače.

 

 

 

Z nalezence světoznámou hvězdou

Plukovník Mňau je kříženec himalájsko-perské kočky. Jeho páníčci si ho vyhlédli v útulku. Kdysi opuštěný kocour je dnes doslova kočičí hvězdou, a to ne jen kvůli zápisu do světové knihy rekordů.

Svým nevšedním vzezřením si získal fanoušky po celém světě prostřednictvím internetu. Má vlastní webovou stránku, profil na Facebooku a YouTube kanál s více než dvěma miliony zhlédnutí.

 

Foto: Facebook

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *