Přijďte oslavit narozeniny a křtiny do brněnské zoo

Poslední prázdninový víkend bude v brněnské zoo ve velkém stylu. Jedna z největších a nejnavštěvovanějších zoologických zahrad u nás oslaví 60 let existence a v neděli pokřtí dvouměsíční žirafí mládě.

 

Zoologická zahrada na víkendové oslavy pro návštěvníky připravila bohatý doprovodný program. Na své si přijdou velcí i malí – čeká na ně řada hudebních vystoupení, známých osobností, divadelní představení, akce pro děti nebo třeba komentované krmení zvířat.

Zájemci se budou moci seznámit i s historií zahrady. Souběžně s oslavami probíhá v brněnském Urban centrum na Staré radnici výstava 60 let s brněnskou zoo, kde jsou k vidění snímky mapující založení a rozvoj zoo.

 

 

Oslavy vyvrcholí křtem žirafky

Zlatým hřebem oslav v brněnské zoo budou nedělní křtiny mláděte žirafy síťované, která se narodila v červnu. Jejími kmotry budou basketbalisté Ivana Večeřová a Jiří Okáč a brněnský primátor Roman Onderka.

Malá žirafa sice měla po narození problém s nožkami, nyní už je ale v kondici a při křtinách ji návštěvníci uvidí v plné kráse. Jaké jméno dostane, to vedení zoo zatím tají. Prozradilo jen, že bude ze svahilštiny.

Pokud máte pocit, že jste si o prázdninách málo užili svých ratolestí, nebo si prostě jen chcete prodloužit prázdninovou náladu a zapomenout na blížící se začátek školního roku, pak oslavy v Zoo Brno určitě budou tím pravým programem.

 

Foto: Tedmek, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *