Mistrovství ČR ve stromolezení proběhne v Litoměřících tuto sobotu

Nevšední soutěžní klání se uskuteční v sobotu 17. srpna v Litoměřicích. Svou zdatnost ve stromolezení a práci v korunách stromů poměří arboristé. Zajímavá podívaná je otevřená i veřejnosti.

 

Ve třináctém Mistrovství České republiky ve stromolezení arboristé poměří své síly v pěti kategoriích: práce v koruně stromu, záchrana zraněného lezce, instalace lana do koruny stromu, rychlostní výstup po větvích a jištěný šplh.

“Každá disciplína testuje závodníkovy profesionální schopnosti a bezpečné manévrování v koruně stromu, zatímco předvádí simulace reálných arboristických zásahů. Závodí se na čas a ve způsobu a čistotě provedení, za což jsou soutěžící bodovaní,” uvádí Nadace Partnerství, která akci pořádá.

Tato soutěž návštěvníkům nabídne velmi zajímavou podívanou, při níž se budou moci seznámit s prací arboristů.

 

 

Konference Strom pro život, život pro strom

Na soutěž ve dnech 19. a 20. srpna naváže konference Strom pro život – život pro strom, která bude pořádána především na zaměstnance státní správy, krajinné architekty, arboristy a studenty, ale i další zájemce z řad veřejnosti.

Cílem konference je zvýšit povědomí o potřebě péče o dřeviny a o tom, jak velký je jejich význam pro krajinu a životní prostředí.

 

Foto: Eric Frei, en.wikipedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *