Kostarika zruší zoologické zahrady, zvířata dostanou svobodu

Představitelé Kostariky, středoamerického státu známého svou přírodní rozmanitostí, oznámili, že zruší všechny veřejné zoologické zahrady a zvířata z nich vypustí do volné přírody, rezervací nebo je předá do ochranných stanic. Zároveň začne platit úplný zákaz chovu zvířat v klecích.

 

Jak médiím vysvětlil kostarický ministr životního prostředí René Castro, stát chce hledat nové způsoby, jak chránit přírodu a především zvířata, aniž by musela být zavírána do klecí.

V rámci nové vládní strategie tak bude uzavřena i známá zoologická zahrada Simona Bolívara v hlavním městě San José, která se změní na botanickou zahradu, nebo zoo Santa Ana Conservation Center západně od hlavního města.

 

 

Cirkusy bez zvířat a žádný sportovní lov

Zvířata ze zoologických zahrad budou vypuštěna do volné přírody či rezervací. O ta, jež nebude možné vypustit, se postará některá z ochranných stanic.

Hlavní však je, že zvířata nebudou zavřena v klecích. Klecové chovy se v Kostarice zruší úplně. Po takovémto opatření už léta volali zdejší ochránci přírody.

Kostarika je svým postojem k ochraně přírody a zvířat poměrně známá. Například využívání zvířat v cirkusech nebo jiných zábavných podnicích už je zde zakázáno 10 let. Stejně tak je tu zakázán sportovní lov zvířat.

 

Foto: Rodtico21, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *