V Šumavském národním parku vznikají další turisticky zajímavá místa

V Šumavském národním parku letos začnou vznikat dvě nová návštěvnická centra. V centrech se zoologickým zaměřením v Srní na Klatovsku a v Kvildě na Prachaticku se veřejnost bude moci seznámit se zajímavostmi ze života vlků, jelenů a divočáků. Správa parku ale myslí i na sportovce.

 

Správa NP Šumava provozuje několik center, kde se návštěvníci mohou blíže seznámit s životem zvířecích obyvatel národního parku. V plánu má vybudovat asi osm desítek dalších v celkové hodnotě 600 milionů korun. Centra v Srní a Kvildě za 130 milionů k nim patří.

Z již dříve vybudovaných se velkému ohlasu u návštěvníků těší například soví voliéra v Borových Ladech, kterou Správa NP otevřela jako poslední. V jediném dni ji navštíví i přes tisíc lidí.

Součástí nově vznikajících zoocenter v Srní a Kvildě budou také výběhy. V nich budou moci návštěvníci pozorovat divoká zvířata v téměř přirozeném prostředí. Na stesce z Kvildy na Horskou Kvildu vznikne zoocentrum věnované šumavským jelenům a divokým prasatům a v Srní bude vlčí zoocentrum.

 

 

Šumavský národní park je a bude turisticky zajímavým místem

Kromě zoocenter věnuje správa parku velkou pozornost i budování infrastruktury, aby byla návštěva šumavského parku pro turisty co nejpříjemnější.

Nyní například buduje nová vyhlídková místa. Poslední byla otevřena nedávno na Zelené hoře s vyhlídkou na Srní. Letos se otevřou ještě dvě – na kamenném moři pod Plešným jezerem a na Kamenné Hlavě u Českých Žlebů.

Mimo jiné se připravuje i most přes Roklanský potok v Modravě, který bude sloužit cyklistům a v zimě běžkařům. Šumavský národní park tak bude i do budoucna zajímavým místem k poznávacím i sportovním výletům.

 

Foto: David Sedlecký, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *