Olomoucká zoo otevřela euroasijskou safari

Olomouc – Zoologická zahrada v Olomouci v úterý otevřela již dříve avizovanou euroasijskou safari. Návštěvníci se mohou projet ve vláčku volným výběhem mezi zubry, losy, jeleny sika, kozorožci, kamzíky a muflony.

 

Euroasijská safari se rozkládá na ploše devíti hektarů a vznikla spojením několika výběhů. Vedení zoo si projekt pochvaluje, protože věří, že se tak podaří přilákat návštěvníky do méně navštěvované části zoo.

Krom toho se zvířatům díky propojení výběhů zvětšil životní prostor. Pro návštěvníky jistě bude nevšedním zážitkem dostat se tak blízko ke vzácným a pozoruhodným tvorům, jako jsou například zubři, losi a další zvířata.

 

 

Zoo Olomouc má pro návštěvníky i další lákadla

Zoo v Olomouci má opravdu co nabídnout. Kromě nově otevřené safari se mohou návštěvníci těšit i na nový výběh se vzácnými levharty mandžuskými, který byl otevřen už na začátku července. Areál má podobu jeskyně s vyhlídkovou terasou.

Zoologická zahrada chystá novinky pro návštěvníky i do budoucna. Ke stávající euroasijské safari by mělo do roku 2017 přibýt ještě pět areálů o rozloze devatenácti hektarů. Umístěny v nich budou safari Severní Amerika, Afrika, Austrálie a Arktida.

 

Foto: Henryk Kotowski, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *