Doktor Mýval – zubní ordinace pro psy

Nejedná se o nejapný žert, ani o reklamu zvířecímu stomatologovi. Jak uvidíte v následujícím videu, tento ‘domácí’ mýval si našel vskutku nevšední zálibu v prohlížení psího chrup.

 

 

 

Mýval – mazlíček k nepomazlení

Z následujícího videa by se mohlo zdát, že je mýval zábavným společníkem a roztomilým mazlíčkem. Opak je ale pravdou. Mývalové jsou poměrně agresivní a na mazlení se rozhodně nehodí.

Přesto se o jejich chov čas od času někdo pokusí. V řadě případů ale takové snahy skončí nezdarem a mýval buď uteče, nebo se ho majitel zbaví. To je jeden z důvodů, proč se u nás ve volné přírodě mývalové přemnožují. Hlavní příčinou výskytu těchto šelem na našem území je ale rozšíření z Rakouska, kam se mývalové dostali poté, co byli ve 30. letech 20. století vysazeni v Německu.

Myslivci ročně odstřelí i několik desítek mývalů. Jakkoliv kruté se to může zdát, pravda je taková, že se jedná o zavlečený druh, který doslova devastuje naši přírodu – loví takřka cokoliv. Velké škody páchá například u vody, protože požírá vše od žab a raků, až po vejce a mláďata vodních ptáků.

 

Foto: Bastique, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *