Téměř 100 koček zahubil požár

San Jose (Kalifornie) – Bezmála sto koček zahynulo při požáru domu v kalifornském San Jose. Sedmdesátiletou majitelku domu se podařilo zachránit. Jak uvedl velitel hasičů, kdyby ženu před ohněm nevaroval pes, zřejmě by v domě sama uhořela.

 

Hasiči dostali hlášení o požáru v úterý v 1:43 hodin. Jak majitelka domu později hasičům uvedla, před ohněm ji varoval pes. “Měla v domě nainstalovaný detektor kouře, ale ten z nějakého důvodu nefungoval. Vzbudil ji pes,” uvedl pro server MercuryNews.com velitel hasičů Reggie Williams.

Hasiči se nejprve museli dostat přes kovové mříže, které měly opuštěným kočkám, o které se majitelka domu jako dobrovolnice starala, zabránit v útěku. Hasiči ženu našli v obývacím pokoji omámenou kouřem.

 

 

Přežilo jen šest koček a pes

Požár hasiči zlikvidovali během hodiny. Při prohlídce domu ale našli téměř stovku kočičích mrtvolek. Zvířata se většinou nadýchala kouře.

Zachránit se podařilo pouze šest koček, které jsou nyní v péči útulku a čekají na umístění do rodiny. Kromě těchto koček a majitelky domu se zachránil ještě pes, který ženu probudil. Po příjezdu hasičů se mu podařilo utéct.

Hasiči nyní hledají příčinu požáru. Cizí zavinění zatím vyloučili.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *