Poznejte v létě NP České Švýcarsko a práci jeho strážců

Chcete v létě vyrazit do přírody? Co třeba malebný národní park České Švýcarsko? V průběhu července a srpna pořádá strážní a informační služba národního parku prázdninové exkurze pro veřejnost. Nahlédnout do běžného pracovního dne strážců zdejší přírody a vyslechnout jejich příběhy může být velmi zajímavým zážitkem.

 

“Strážce přírody zná snad každý, málokdo však ví, jak pestrá a někdy až dobrodružná může jejich práce být,” říká Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko. “O tom, co všechno činnost strážce přírody obnáší, si návštěvníci mohou udělat vlastní představu přímo v krásném prostředí národního parku.”

V doprovodu strážce parku se návštěvníci také mohou vydat na cestu za známými i méně známými krásami Českého Švýcarska – například k Pravčické bráně, nebo do Kyjovského údolí či na Brtnický hrádek.

 

 

Nezapomeňte na dobré vybavení

Trasa, po níž se návštěvníci se strážci národního parku mohou vydat, bude dlouhá šest až osm kilometrů. Je proto důležité vzít si s sebou dostatek pití, něco k zakousnutí a hlavně vzít si vhodnou obuv a oblečení.

Účast na exkurzi je bezplatná a není třeba se předem rezervovat. Termíny jednotlivých vycházek najdete na stránkách Národního parku České Švýcarsko.

 

Foto: Václav Sojka, TZ npcs.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *