Další čtyři koně Převalského odlétají z pražské zoo do Mongolska

Do svého nového domova, volné přírody Mongolska, dnes odcestují čtyři klisny koně Převalského. Na cestu se vydají z pražské zoo, která na programu na navrácení vzácných koní do volné přírody pracuje již několik let.

 

Za svobodou klisny koně Převalského odlétají vojenským speciálem z pražských Kbel, a to v doprovodu čtyř zaměstnanců pražské zoo. V Mongolsku už na ně čeká tým lidí, kteří se budou starat o to, aby začlenění klisen do nového prostředí proběhlo co nejlépe.

 

 

Na cestě klisny a jejich doprovod čekají dvě mezipřistání. Do Bulganu na jihozápadě Mongolska by měli podle plánu dorazit během úterka.

Jedná se již o třetí transport koní Převalského, který Zoo Praha organizuje. Čtyři klisny, které se přidají ke stádu žijícímu v poušti Gobi, byly odchovány v chovné stanici ve středočeském Dolním Dobřejově.

Zástupci pražské zoo, která na projektu návratu koní Převalského do přírody spolupracuje s několika zahraničními organizacemi, věří, že i díky jejich úsilí se podaří vrátit tato ušlechtilá zvířata tam, kam patří. Koně Převalského totiž byli v Mongolsku vyhubeni již v 60. a 70. letech minulého století.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *