Žáci ZŠ Ploskovice budou pečovat o zahradu a zvířata

Ploskovice – Základní škola v Ploskovicích na Litoměřicku chce naučit své žáky péči o zvířata a ekologické obhospodařování zahrady. V letošním školním roce se proto rozběhl projekt za obnovu školní zahrady, v jehož rámci například vznikne slaměný altán.

 

Budova školy sídlí přímo v areálu barokního zámku. Je obklopena zelení a ozývají se tu hlasy pávů. Výuka tak probíhá v opravdu krásném prostředí. Jen školní zahrada byla několik let nevyužitá. To se teď ale mění. Jen za tento školní rok už učitelé a děti udělali kus práce.

“Chtěli jsme přírodní zahradu, bez chemie a bez zbytečné mechanizace,” vysvětluje učitel Jan Kotěra, který na škole vyučuje pracovní činnosti. A jak dodává, ve škole jsou desítky šikovných rukou a práce jde jako po másle. “Plevel likvidujeme ručně a na hnojení jsme si založili kompost.”

 

 

Přijďte žákům a učitelům pomoci se slaměným domkem!

Kromě toho, že žáci a učitelé zbavili zahradu plevele a založili kompost, obnovili také v části zahrady ovocný sad a založili zeleninové a bylinkové záhonky. Nyní připravují květinový záhon a příbytky pro drobné živočichy.

“To nejlepší nás ale teprve čeká,” prozrazuje učitel Jan Kotěra. “V červnu budeme stavět zahradní domek ze slaměných balíků a s hliněnou omítkou. Těšíme se na práci s přírodními materiály a zveme všechny zájemce, aby si s námi přijeli uplácat svůj kousek stěny!”

 

Foto: karelj, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *