Příběh tří fen, které přežily jen díky pomoci dobrých lidí

I zvířata si mohou projít peklem. Fenky Bethany, Janie a Fiona o tom vědí své. A kdyby mohly vyprávět, možná by jejich příběhy popsaly peklo lépe než jakákoliv legenda. Všechny ale měly štěstí na dobré lidi, kteří jim dali druhou šanci. Kolik je ale psů, kteří tu druhou šanci nedostanou…?

 

Následující příběhy spojuje jméno spoluzakladatelů spolku Hope For Paws (Naděje pro tlapky) – manželů Eldada a Audrey Hagarových.

Tito dva milovníci zvířat už na internetu uveřejnili spoustu případů trpících psů, které bez nadsázky zachránili před jistou smrtí, a dojímají jimi doslova celý svět.

 

 

Bethany, nemocná fenka, která se téměř nepostavila na nohy

Bethany byla nalezena na ulici ve velmi zuboženém stavu. Měla prašivinu, byla vyhublá, nedůvěřivá a kvůli bakteriální infekci se nemohla ani postavit na nohy.

Trvalo několik týdnů, než se zotavila. Nyní je ale její stav výborný. Péče, které se jí dostalo, udělala doslova zázraky.

 

Janie s přeraženou páteří

Dvouletá kříženka teriéra Janie se do útulku v Los Angeles dostala v polovině dubna s přeraženou páteří. Kromě toho byla velmi nedůvěřivá a agresivní k lidem.

Prodělala komplikovanou operaci, která jí zachránila život. Díky péči a trpělivosti ošetřovatelů znovu získala důvěru k lidem a nyní čeká na to, až si pro ni přijde někdo, kdo jí dá domov.

 

Slepé fence Fioně vrátili zrak

Podobných případů, s nimiž se dobrovolníci z Hope for Paws setkávají, je celá řada. Na internetu koluje spousta videí, která až dojímají k slzám.

Patří k nim i slepá Fiona, kříženka pudla, kterou Eldad a Audrey našli minulý rok na severu Los Angeles – zablešenou, špinavou a podle Eldada bez lidské pomoci odsouzenou k smrti.

Díky medializaci jejího příběhu se Hope for Paws podařilo vydělat 4000 dolarů na operaci jejích glaukomem postižených očí. Ta pomohla zachránit zrak alespoň na jednom oku.

Dnes už je Fiona u nových majitelů a daří se jí báječně.

 

Foto: YouTube

 

3 comments for “Příběh tří fen, které přežily jen díky pomoci dobrých lidí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *