Z masa ohrožených velryb se v Japonsku vyrábějí pamlsky pro psy

Japonští ochránci zvířat ze skupiny IKAN upozorňují, že z masa ohroženého druhu velryb, plejtváků myšoků, se vyrábějí luxusní pamlsky pro psy. Výrobce chce na pamlsky z velrybího masa nalákat především páníčky z vyšších vrstev.

 

Velrybí pochoutky výrobce Michinoku Farm nabízí vedle pamlsků z masa klokanů a mongolských koní. Zákazníky láká na žvýkací pochoutky z výživného a nízkotučného masa plejtváků myšoků. Šedesátigramový balíček přitom v přepočtu vyjde na 120 korun, půlkilový na 750 korun.

Japonští ochránci zvířat označují používání masa z ohrožených velryb k výrobě pochoutek pro rozmazlené psy japonských boháčů za nejhorší způsob jeho konzumace.

 

 

Od června Island obnoví lov plejtváků pro Japonsko

Upozornění japonských ochránců zvířat přišlo jen pár dnů po tom, co islandská společnost Hvalur oznámila, že v červnu po dvou letech obnoví lov plejtváků myšoků.

Ačkoliv je komerční lov velryb zakázán, Island (stejně jako například Norsko) jej ignorují a ohrožené velryby loví. Hvalur přitom maso z ulovených velryb dodává do Japonska, kde je vítanou delikatesou – nejen pro lidi, ale i pro jejich psí miláčky.

 

Foto: pixabay.com (licence: CC0 Public Domain)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *