Pro Strom roku 2013 bude možné hlasovat od 15. června

Čtyři buky, čtyři lípy, tři duby a jedna hrušeň – to jsou finalisté ankety Strom roku, mezi nimiž bude veřejnost moci vybírat vítěze od 15. června. Z 53 stromů, které do ankety navrhli jednotlivci, skupiny lidí i organizace, je vybrala odborná porota.

 

To, co při výběru konkrétních stromů do ankety rozhodovalo, byl příběh, který se k jejich existenci váže. Je to i jedna z podmínek účasti v soutěži.

Jak uvádějí zástupci nadace Partnerství, která anketu každoročně pořádá, právě příběh je to, co veřejnost přiláká a co může vzbudit jejich větší zájem o stromy. A právě zvýšit mezi lidmi zájem o stromy je jedním z hlavních cílů soutěže.

 

 

Letos proběhne již 12. ročník

Anketu Strom roku Nadace Partnerství pořádá již od roku 2002. Do jedenácti kol lidé celkem navrhli přes tisíc stromů a do finále z nich postoupilo 132 stromů.

Výtěžek ze zpoplatněného hlasování je věnován na ošetření stromů či alejí. V předchozích ročnících se do hlasování zapojilo přes 436 tisíc lidí což nadaci na ochranu a výsadbu stromů vyneslo více než 1,8 milionu korun.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *