Muž bez domova odmítl nechat utratit nemocného psa. Pomohli sponzoři

Los Angeles – Je to už několik týdnů, co se Charles Gilliam, toho času bez domova, od veterináře dozvěděl, že jeho pes je vážně nemocný a jediným vysvobozením je pro něj uspávací injekce. Muž, který nikoho jiného než 11letého křížence retrívra a teriéra jménem Big neměl, ale takové řešení odmítl a začal hledat způsob, jak psímu kamarádovi pomoct.

 

Všechno to začalo, když Big ztratil chuť k jídlu a začal být apatický. Charles Gilliam proto se psem zašel k veterináři, který stanovil diagnózu a muži doporučil, aby psa nechal utratit.

Charles to ale odmítl a začal na ulici, která mu v tu dobu byla domovem, žádat lidi o pomoc. Nežebral o peníze, jen se ptal kolemjdoucích, jestli by mu pomohli zachránit Biga – jedinou bytost, kterou na celém světě má.

 

 

Pomohla modelka Jasmine Dustin

Bezdomovce prosícího o pomoc pro svého psa na ulici potkala i modelka a bojovnice za práva zvířat Jasmine Dustin. Aby Charlesovi a Bigovi pomohla, založila na Facebooku stránku a hledala sponzory.

Vlna solidarity byla obrovská, a tak za krátko Charles s Bigem jeli k veterináři na komplikovanou operaci. Jenže, jak se při úvodních vyšetřeních ukázalo, Big neměl žádnou závažnou nemoc. Trápily ho jen kamínky v močových cestách a artritida – nemoci, které se u zvířat dají poměrně dobře léčit, nebo alespoň ztlumit průvodní příznaky. Rozhodně nic, kvůli čemu by Big musel být utracen.

 

Big, Charles a Jasmine budou pomáhat dalším

Všechno tedy nakonec dopadlo dobře – Big dostal léky a je sledován na veterině a Charles, který mu chce zajistit co nejlepší péči, nakonec sehnal bydlení na severu Los Angeles.

Jasmine je s Charlesem a Bigem dál v kontaktu. S Charlesem se prý navíc domluvili, že společně budou chodit mezi lidi bez domova a budou zjišťovat, jestli jejich zvířecí společníci také nepotřebují pomoc. Jsou si totiž dobře vědomi toho, že pro řadu bezdomovců je zvíře opravdu vším a ztráta spřízněné duše je pro ně velmi těžká.

 

Foto: Facebook, gv.wikipedia.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *