Leonardo DiCaprio vydělal miliony dolarů na ochranu zvířat a přírody

New York – Slavná hollywoodská hvězda Leonardo DiCaprio skrze svou nadaci dlouhodobě podporuje projekty na ochranu přírody a ohrožených živočišných druhů. Při poslední dražbě, kterou herec pořádal ve spolupráci s aukční síní Christie’s, vydělal na realizaci ekologických projektů přes 32 milionů dolarů.

 

V dražbě, která proběhla toto pondělí v New Yorku, bylo celkem 33 uměleckých děl. Do aukce pořádané nadací Leonarda DiCapria je věnovala řada světově uznávaných umělců.

Rovný milion dolarů vydělal například DiCapriův portrét, jehož autorkou je malířka Elizabeth Peytonová. Sám herec do dražby věnoval jedno vlastní dílo a jiné sám zakoupil, což nadaci celkem přineslo 1,3 milionu dolarů.

Vůbec nejvyšší částku ale vyneslo dílo malíře Marka Grotjahna, o které svedli velký ‘boj’ dva zájemci. Vítěz za něj nakonec zaplatil přes 6 milionů dolarů.

 

 

Nadace Leonarda DiCapria funguje již od roku 1988

Dražba tedy celkem DiCapriově nadaci vynesla přes 32 milionů dolarů, tedy přes půl miliardy korun.

Na jaké konkrétní projekty výtěžek půjde, zatím není jasné. Nadace prý o tom v nejbližší době bude rozhodovat na základě konzultace s ekologickými odborníky.

Nadace osmatřicetiletého Leonarda DiCapria, který se proslavil především svou rolí v Titaniku režiséra Jamese Camerona, vydělává peníze na ekologické projekty již od roku 1988, tedy přibližně od DiCapriových 12 let.

 

Foto: Siebbi, Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *