Fotosoutěž k 50. výročí vzniku Krkonošského národního parku

Také rádi fotografujete přírodní krásy a zvířata? Pak je právě vám určená fotosoutěž, kterou u příležitosti 50letého výročí Krkonošského národního parku (KRNAP) pořádá Správa KRNAP a královédvorská zoo. Že nejste profesionálové, nevadí. Soutěž je určená amatérům včetně dětí.

 

Své 50. ‘narozeniny’ KRNAP oslaví přesně za týden, tedy 17. května. Při této příležitosti se Správa KRNAP ve spolupráci se svým partnerem, Zoo Dvůr Králové nad Labem, rozhodla uspořádat fotosoutěž na téma Léto v Krkonoších a Zoo Dvůr králové.

Soutěž je vypsána ve dvou kategoriích – Příroda Krkonošského národního parku a Africká příroda v pohybu ve střední Evropě. Soutěžící mohou posílat fotografie do obou kategorií, do každé nejvýš čtyři snímky. Zároveň budou snímky hodnocené ve třech kategoriích podle věku – od tvůrců do 14 let, od 15 do 18 let a od 18 let.

Soutěžní fotografie musí být pořízeny v termínu od 17. května do 31. srpna 2013 a odeslány v elektronické podobě do 15. září 2013.

 

 

Připravte foťáky a hurá do Krkonoš a královédvorské zoo

Výsledky fotosoutěže pořadatelé vyhlásí v průběhu října. Vítězné fotografie a další vybrané obrázky pak budou uveřejněny na výstavě, která bude na slavnostní vyhlášení navazovat.

A jak prozradil ředitel královédvorské zoo Přemysl Rabas, zoo hodlá, kromě fotosoutěže, oslavit výročí vzniku KRNAP i další akcí. Už 25. května se proto můžete těšit na Den KRNAP v Zoo Dvůr Králové nad Labem.

Bližší informace o fotosoutěži a její pravidla naleznete na stránkách pořadatelů nebo na Facebooku (například viz zde)

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *