Ve větších městech přibude včel. Bude ale ‘městský med’ kvalitní?

Také rostliny ve velkoměstech potřebují opylovat. Proto se na střechách městských budov objevují úly a v budoucnu by jich mělo přibývat. Už nyní se první úly objevují v Praze a Českých Budějovicích. Obyvatelé se tak mohou těšit na ‘vlastní’ med.

 

První městské úly se objevují například v Praze. Včelaři je umisťují do objektů některých organizací a na střechy budov.

Se včelami už tak nyní sousedí například obyvatelé Jedličkova ústavu. První úly se objevily i na střeše nákupního centra Chodov a další přibudou na střeše hotelu InterContinental.

Prahu už následuje i včelař Aleš Mikšátko z Českých Budějovic. Čtyři ze svých úlů umístil na střechu českobudějovické radnice.

 

 

Škodliviny z městského prostředí v medu nebudou

V městských parcích, alejích i zahradách je řada rostlin, keřů a stromů, které potřebují opylovat. Včely zde najdou bohatou skladbu rostlin, která jim poskytne dostatečně pestrou obživu.

Konzumenti se podle včelařů nemusejí bát, že by vícedruhový med z města obsahoval škodliviny, které se ve velkoměstech vyskytují ve větší koncentraci. Včely je prý bez problémů dokážou odizolovat a nashromáždit do svých žihadel. Med je proto stejně kvalitní, jako kterýkoliv jiný.

 

Foto: Wikimedia

 

3 comments for “Ve větších městech přibude včel. Bude ale ‘městský med’ kvalitní?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *